Facebook
Blog Biblioteki
Instagram
YouTube
Biuletyn Biblioteki

F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli pytania nie ma na liście skontaktuj się z Oddziałem Informacji Naukowej
e-mail: oin[at]uwb.edu.pl
tel. 85 745 76 77


SZKOLENIE BIBLIOTECZNE WYPOŻYCZALNIA ODDZIAŁ INFORMACJI NAUKOWEJ CZYTELNIE REPOZYTORIUM INNESZKOLENIE BIBLIOTECZNE
Jestem studentem I roku II stopnia (kontynuuję naukę na UwB i przeszedłem szkolenie biblioteczne na I roku I stopnia). Czy muszę ponownie przejść szkolenie i zaliczyć test?
Nie, szkolenie biblioteczne jest obowiązkowe tylko dla studentów I roku studiów stacjonarnych I stopnia i studentów studiów stacjonarnych II stopnia lub uzupełniających, niebędących wcześniej studentami UwB.

Gdzie należy zgłosić się w sprawie szkolenia bibliotecznego?
W sprawie szkolenia bibliotecznego należy się zgłosić do Oddziału Informacji Naukowej, ul. Ciołkowskiego 1k (budynek Instytutu Chemii, pok. 1073) tel. 85 745-76-77

WYPOŻYCZALNIA
Jak mogę się zapisać do Wypożyczalni?
 • studenci I roku studiów stacjonarnych I stopnia i studenci studiów stacjonarnych II stopnia lub uzupełniających, niebędący wcześniej studentami UwB – powinni zaliczyć szkolenie biblioteczne oraz posiadać przy sobie aktualną legitymację studencką, która będzie też pełniła funkcję karty bibliotecznej. Koszt aktywacji karty na czas studiów danego stopnia wynosi 5 zł.
 • studenci I roku studiów niestacjonarnych oraz studenci II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych – powinni posiadać przy sobie aktualną legitymację studencką, która będzie też pełniła funkcję karty bibliotecznej. Koszt aktywacji karty na czas studiów danego stopnia wynosi 5 zł.
 • doktoranci – powinni posiadać przy sobie aktualną legitymację studencką, która będzie też pełniła funkcję karty bibliotecznej. Koszt aktywacji karty na czas studiów wynosi 5 zł.
 • pracownicy UwB – powinni posiadać przy sobie książeczkę ubezpieczeniową, zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie lub podstemplowaną umowę o pracę. Ponadto należy przedstawić dokument potwierdzający tożsamość. Opłata za założenie karty umożliwiającej wypożyczenia wynosi 10 zł.


Czy mogę wypożyczać książki, nie będąc studentem albo pracownikiem UwB?
Tak, osoby nie związane z Uniwersytetem mogą wypożyczać książki za kaucją. Książki są wypożyczane za zgodą kierownika Oddziału Udostępniania Zbiorów dla osób prowadzących udokumentowaną działalność badawczą, czyli dla:
 • pracowników naukowo-dydaktycznych szkół wyższych w Białymstoku,
 • osób zamieszkałych w Białymstoku, którym zbiory BU są potrzebne do celów naukowych, dydaktycznych i artystycznych,
 • doktorantów, stypendystów i stażystów spoza UwB.
Kaucja zwrotna za wypożyczenie 1 książki wynosi 50 złotych. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na miesiąc.
Należy również wnieść opłatę za założenie karty z kodem paskowym pozwalającej na wypożyczanie książek (10 złotych).


Czy mogę zapisać się do Wypożyczalni przez Internet?
Niestety, nie można się zapisać do Wypożyczalni przez Internet. Należy to zrobić osobiście, ponieważ podczas zapisywania się do Wypożyczalni konieczne jest własnoręczne podpisanie deklaracji.

Ile książek mogę wypożyczyć i na jak długo?
Studenci studiów stacjonarnych, niestacjonarnych, wieczorowych, doktoranci i wolni słuchacze mogą wypożyczyć jednorazowo do 7 książek na okres miesiąca (studenci podyplomowi do 3 książek). Natomiast studenci studiujący na dwóch kierunkach mogą wypożyczyć do 12 książek. Należy zwracać uwagę na datę ważności konta. Książka nie zostanie wypożyczona na pełny miesiąc, gdy kończy się termin ważności konta.

Zapomniałem karty bibliotecznej, czy mogę wypożyczyć książki?
Tak, w wyjątkowych sytuacjach jest to możliwe. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i na tej podstawie będzie można wypożyczyć książki.

Zgubiłem kartę biblioteczną, czy mogę wypożyczyć książki?
Należy zgłosić się do Wypożyczalni i poprosić o wyrobienie duplikatu karty. Koszt założenia karty-duplikatu wynosi 10 zł.

Jak długo muszę czekać na odbiór zamówionych książek?
Czas realizacji zamówień zależy od lokalizacji zamawianej książki. Zamówienia z magazynów na Kampusie (kolekcja Wypożyczalnia – Kampus) w dni powszednie i soboty realizowane są w ciągu 20 minut. Zamówienia z magazynów zewnętrznych (kolekcja Wypożyczalnia – Magazyn Zewnętrzny) realizowane są od poniedziałku do piątku:
 • do godz. 8:00 + zamówienia wieczorne z poprzedniego dnia oraz nocne – odbiór od godz. 10:00,
 • do godz. 10:00 – odbiór od godz. 12:00,
 • do godz. 12:00 – odbiór od godz. 14:00,
 • do godz. 14:00 – odbiór od godz. 16:00,
 • po godz. 14:00 – realizacja następnego dnia (z wyjątkiem piątku).
Zamówienia złożone w piątek po 14:00 oraz w sobotę są realizowane w poniedziałek. Czas realizacji zamówień składanych w październiku może ulec wydłużeniu.


W przypadku zaznaczenia jako miejsca odbioru AKADEMICKIEJ zamówienia są realizowane:
 • następnego dnia od godz. 14.00
 • zamówienia złożone w piątek i sobotę – od poniedziałku od godz. 14.00


Nie umiem złożyć zamówienia za pomocą komputera. Jak mam to zrobić?
 1. Wejdź do: Katalogu Centralnego systemu biblioteczno-informacyjnego UwB (CEN).
 2. Wyszukaj w katalogu potrzebną książkę korzystając z indeksów lub wyszukiwania.
  Przykład: Przykład: Wybierając indeks tytułowy, wpisujemy tytuł publikacji np.: „Ekonomia i płeć” i klikamy DALEJ lub potwierdzamy ENTEREM.
 3. Pojawia się nam lista haseł rozpoczynających się od wprowadzonej wcześniej sekwencji wyrazów. W naszym przykładzie: „Ekonomia i płeć”, klikamy na tytuł książki, aby sprawdzić czy książkę można wypożyczyć.
 4. Pojawia się następne okno z tabelą, gdzie oprócz numeracji pozycji, tytułu, roku wydania, pojawia się liczba egzemplarzy dostępnych w bibliotekach. W kolumnie LOKALIZACJA, pojawiają się dostępne pozycje ww. tytułu: „Ekonomia i płeć”. Książka ta pojawia się w trzech bibliotekach: BPP – Biblioteka Pedagogiki i Psychologii, BWEiZ – Biblioteka Wydziału Ekonomii i Zarządzania i BG – Biblioteka Główna. Przy ww. bibliotekach pojawia się liczba egzemplarzy dostępnych w bibliotekach, druga cyfra dotyczy liczby egzemplarzy wypożyczonych.
 5. Aby wypożyczyć książki z Biblioteki Głównej, należy kliknąć BIBLIOTEKĘ GŁÓWNĄ (BG). Otwiera się wówczas następne okno, w którym wyświetla się nie tylko opis bibliograficzny książki, ale również informacje o egzemplarzach danej pozycji. Zwracamy szczególną uwagę na tabelę, w której widnieje status egzemplarza, kolekcja i sygnatura książki.
 6. Aby wypożyczyć książkę, należy sprawdzić, czy książka ma: status egzemplarza WYPOŻYCZA SIĘ i nie ma obok terminu zwrotu książki. Jeśli dany egzemplarz spełnia te warunki, książkę można zamówić, klikając z lewej strony na link ZAMÓWIENIE.
 7. Pojawia się okno „Aby złożyć zamówienie, najpierw musisz się zalogować”, w którym należy wpisać: Nr karty bibliotecznej/legitymacji elektronicznej i wpisać Hasło. Hasłem jest inicjał nazwiska, następnie inicjał imienia i nr karty bibliotecznej/legitymacji elektronicznej. Na końcu należy kliknąć Dalej lub potwierdzić ENTER.
 8. Pojawi się wówczas okno „Zamówienie”. Jeśli chcemy zamówić wybraną książkę, należy kliknąć Dalej lub potwierdzić ENTER.
 9. Pojawi się komunikat, że zamówienie zostało zarejestrowane.


Czy ktoś może odebrać zamówioną książkę w moim imieniu?
Tak, zamówione książki może odebrać inna osoba. Jeżeli jest to sytuacja jednorazowa, należy wcześniej zadzwonić do Wypożyczalni i podać bibliotekarzowi nazwisko osoby, która odbierze zamówione książki. Natomiast jeżeli ta osoba będzie na stałe upoważniona do odbioru książek, należy osobiście powiadomić o tym pracownika Wypożyczalni. Osoba upoważniona do konta przy odbiorze książek powinna posiadać przy sobie dokument tożsamości i numer karty posiadacza konta.

Ile razy mogę przedłużać książkę i na jak długo?
Książkę można przedłużać wielokrotnie pod warunkiem, że nie została zamówiona przez innego czytelnika. Należy pamiętać o tym, że książkę można przedłużyć tylko przed upływem terminu zwrotu. W tym celu trzeba zalogować się na swoje konto, wejść w wypożyczenia i kliknąć przedłuż. Jeśli minie już termin zwrotu i na koncie zostanie naliczona kara, wówczas książkę może przedłużyć tylko pracownik Wypożyczalni.

Gdzie mogę zwrócić książki z kolekcji „Wypożyczalnia”?
Wypożyczone w Bibliotece książki można zwracać bezpośrednio w Wypożyczalni (pok. 1069, budynek Instytutu Chemii) lub poprzez Bibliobox, znajdujący się przy wejściu do budynku przy ul. Akademickiej 2. Zwrócone materiały zostaną zdjęte z konta czytelnika następnego dnia lub w pierwszy dzień roboczy (w przypadku weekendów i świąt).

Jak mogę sprawdzić stan swojego konta bibliotecznego?
W katalogu elektronicznym dostępnym z komputerów w Bibliotece lub w Internecie pod adresem https://katalogi.uwb.edu.pl/F/?func=file&file_name=base-list Po wybraniu opcji Moje konto należy podać nr karty bibliotecznej/legitymacji elektronicznej i hasło (inicjały nazwiska i imienia + nr karty bibliotecznej).

Gdzie mogę podbić kartę obiegową? Czy może to zrobić za mnie ktoś inny?
Karta obiegowa jest podbijana w Wypożyczalni znajdującej się w Kampusie w budynku Instytutu Chemii lub w Czytelni Humanistycznej (ul. Akademicka 2). Podczas podbijania karty obiegowej należy posiadać przy sobie dowód osobisty. Możliwe jest podbicie karty obiegowej za inną osobę – w tym celu należy posiadać przy sobie kopię pierwszej strony dowodu osobistego właściciela karty obiegowej.

Zgubiłem, zniszczyłem książkę. Co mam zrobić?
W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki należy ją odkupić. Powinien to być identyczny (musi być zgodność autora, tytułu i roku wydania) lub nowszy egzemplarz książki. Jeśli jest to niemożliwe (książka nie jest w ogóle dostępna do kupienia), wypożyczający, po uzgodnieniu z kierownikiem Oddziału Udostępniania Zbiorów, zobowiązany jest odkupić inną książkę (listę książek do odkupienia posiadają pracownicy Wypożyczalni). Książkę należy odkupić w ciągu 4 tygodni od zgłoszenia straty.

ODDZIAŁ INFORMACJI NAUKOWEJ
Szukam literatury do pracy magisterskiej. Od czego powinienem zacząć swoje poszukiwania?
Poszukiwania literatury należy rozpocząć od przeszukania katalogu komputerowego za pomocą hasła przedmiotowego. Jeśli natomiast znany jest autor lub tytuł publikacji, wówczas wystarczy przejrzeć katalog za pomocą indeksów autor lub tytuł. Gdy poszukiwania nie dadzą rezultatu, można przeszukać katalogi kartkowe, w których znajdują się opisy książek z kolekcji Biblioteki Uniwersyteckiej (BG) wydane przed 1992 rokiem oraz opisy książek z kolekcji humanistycznej (BHU) wydane przed 1997 rokiem. Jeśli mimo to nie udało się odnaleźć odpowiedniej literatury do pracy, wówczas można się zgłosić do Oddziału Informacji Naukowej znajdującego się w Kampusie w budynku Instytutu Chemii. Pracownicy OIN pomagają przy poszukiwaniu materiałów do prac seminaryjnych, magisterskich, naukowo-badawczych i sporządzaniu tematycznych zestawień bibliograficznych w oparciu o posiadane bibliograficzne bazy danych (w tym katalog online Biblioteki), pełnotekstowe i abstraktowe czasopisma elektroniczne oraz zasoby internetowe.

Czy mogę korzystać w domu z elektronicznych baz danych?
Dostęp do wydawnictw elektronicznych z komputerów prywatnych mogą otrzymać zarówno pracownicy, jak i studenci Uniwersytetu w Białymstoku, którzy są zarejestrowani i posiadają aktywne konto w systemie bibliotecznym ALEPH. Dostęp mogą uzyskać:
 • pracownicy – tylko i wyłącznie po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i po okazaniu karty bibliotecznej wraz z dokumentem tożsamości.
 • studenci studiów doktoranckich i studenci UwB – mogą się zarejestrować online lub po wypełnieniu formularza rejestracyjnego i okazaniu aktywnej legitymacji studenckiej jako karty bibliotecznej wraz z dokumentem tożsamości
Formularz rejestracyjny należy składać w bezpośrednio w Wypożyczalni Biblioteki Uniwersyteckiej lub przy biurku rejestracyjnym Czytelni Humanistycznej (ul. Akademicka 2, parter).


Znalazłem w bazie prac magisterskich pracę na interesujący mnie temat. W jaki sposób i gdzie mogę z niej skorzystać?
Biblioteka nie gromadzi prac licencjackich i magisterskich obronionych na Uniwersytecie w Białymstoku. Są one przechowywane na poszczególnych wydziałach lub w Archiwum Uniwersytetu (ul. Pogodna 65, tel. 85 745 78 91). Aby skorzystać z danej pracy, należy zwrócić się z podaniem do dziekanatu właściwego wydziału (tam, gdzie praca została obroniona). Będzie z niej można skorzystać po uzyskaniu zgody dziekana.

CZYTELNIE
Czy muszę być studentem lub pracownikiem UwB, żeby móc skorzystać z czytelni?
Nie, w czytelniach ze zbiorów BU mogą korzystać na miejscu wszystkie osoby – wystarczy okazanie dowodu tożsamości.

Jak mam wypełnić rewers?
Aby skorzystać z czytelni Biblioteki Uniwersyteckiej (Czytelni Ogólnej, Czytelni Humanistycznej, Czytelni Centrum Dokumentacji Europejskiej) należy wypełnić rewers, wpisując na nim dane pozycji z katalogu komputerowego. Należy wypełnić dwie części rewersu, zarówno ZAKŁADKĘ jak i REWERS, zwracając uwagę na: kolekcję, sygnaturę, autora, tytuł, rok wydania publikacji. U dołu należy się czytelnie podpisać. Te dane należy powtórzyć na drugiej części rewersu.
Wzór poprawnie wypełnionego rewersu do Czytelni Ogólnej:
rewers1
W Czytelni Ogólnej (znajdującej się w Kampusie) można również korzystać z książek ze statusem „Wypożycza się” pod warunkiem, że w rubryce „termin zwrotu” nie ma daty ani rezerwacji.
Wzór poprawnie wypełnionego rewersu do Czytelni Ogólnej z kolekcją Wypożyczalnia:
rewers2
Wzór poprawnie wypełnionego rewersu do Czytelni Ogólnej z kolekcją Czasopisma:
rewers3

UWAGA! Na książki znajdujące się w księgozbiorze podręcznym nie należy wypełniać rewersu!


Nie jestem ani studentem, ani pracownikiem UwB. Czy w czytelni mogę korzystać z bezprzewodowego Internetu?
Jest to możliwe tylko w przypadku osób, które na swoich uczelniach posiadają sieć „eduroam”. Pozostałe osoby nie mają możliwości skorzystania z Internetu bezprzewodowego.

Dlaczego nie mogę sam odłożyć na półkę książek z księgozbioru podręcznego, z których korzystałem?
Odkładaniem książek na półki zajmują się bibliotekarze. Pozwala to na systematyczną kontrolę księgozbioru podręcznego w czytelni. W ten sposób unikamy również poszukiwań wstawionych w niewłaściwe miejsca książek.

Dlaczego na książki znajdujące się w księgozbiorze podręcznym nie powinienem wypełniać rewersów?
Nie ma takiej potrzeby. Księgozbiór podręczny znajduje się na terenie czytelni i czytelnik sam odnajduje potrzebną mu książkę, nie przynosi mu jej bibliotekarz.

REPOZYTORIUM
Co to jest Repozytorium Uniwersytetu w Białymstoku (RUB)?
Repozytorium Uniwersytetu w Białymstoku (RUB) jest instytucjonalną formą gromadzenia i upowszechniania, w wersji cyfrowej, dorobku naukowego i dydaktycznego pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu w Białymstoku. Podstawę prawną funkcjonowania RUB stanowi Zarządzenie nr 16 Rektora Uniwersytetu w Białymstoku z dnia 16 maja 2013 r. w sprawie utworzenia Repozytorium Uniwersytetu w Białymstoku.

Jakie prace mogą być deponowane w Repozytorium Uniwersytetu w Białymstoku (RUB)?
W RUB zamieszczane są prace pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu w Białymstoku oraz materiały z czasopism i konferencji UwB. Rodzaje dokumentów:
 • Artykuły naukowe,
 • Książki/Rozdziały
 • Prace dyplomowe,
 • Prace doktorskie,
 • Materiały konferencyjne,
 • Materiały dydaktyczne,
 • Sprawozdania/Raporty
 • Inne


Kto może korzystać z RUB-u?
Z dokumentów zamieszczonych w RUB mogą korzystać wszyscy zainteresowani użytkownicy, bez konieczności rejestracji.

Dlaczego nie mogę skorzystać z wszystkich prac doktorskich?
Dostęp do pełnego tekstu części prac doktorskich może być ograniczony, zgodnie z licencjami udzielonymi przez autorów. Prace te będą udsotępnione z komputerów na terenie Biblioteki Uniwersyteckiej, po wcześniejszym ustaleniu terminu i godziny z Redakcją RUB.

INNE
Co to znaczy, że książka będzie "Wkrótce dostępna"? Czy mogę z niej skorzystać?
To oznacza, że książka została niedawno zakupiona i znajduje się w Oddziale Opracowania Zbiorów, gdzie odbywa się opracowanie jej pod względem formalnym i rzeczowym. Książka ta jest w tym czasie niedostępna dla czytelników. W wyjątkowych sytuacjach, jeśli książka jest pilnie potrzebna, można poprosić o przyśpieszenie jej opracowania lub o chwilowe udostępnienie jej w czytelni.

Co to znaczy, że książka znajduje się w oprawie?
Książka trafia do oprawy, gdy znajduje się w złym stanie technicznym – rozkleja się, wypadają z niej kartki itd. Poddawana jest wówczas konserwacji i podczas tego procesu jest niedostępna dla czytelników. Nie ma możliwości przyśpieszenia procesu oprawy.

Czy w bibliotece mogę korzystać z Internetu?
Studenci i pracownicy Uniwersytetu w Białymstoku mają możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej "eduroam" dostępnej w Czytelni Humanistycznej oraz w Kampusie. Aby móc korzystać z sieci, należy samodzielnie skonfigurować nowe połączenie sieciowe według instrukcji: Konfiguracja.

Czy mogę robić zdjęcia książkom?
Tak, czytelnicy mogą wykonywać kopie książek przy pomoc aparatu fotograficznego lub aparatu znajdującego się w telefonie komórkowym.

Jak sprawdzić, czy Biblioteka posiada wybraną pozycję w swoich zbiorach?
Poszukiwaną publikację można odnaleźć przez Multiwyszukiwarkę naukową EDS lub katalog centralny UwB online dostępne na stronie Biblioteki.

Czym jest multiwyszukiwarka?
Multiwyszukiwarka pozwala na przeszukiwanie większości baz elektronicznych udostępnianych na UwB. Daje możliwość szybkiego i sprawnego wyszukania konkretnej pozycji w wielu miejscach. Multiwyszukiwarka znajduje się na stronie głównej Biblioteki Uniwersyteckiej (https://bg.uwb.edu.pl/)

W jaki sposób mogę skorzystać z książki, której nie ma w bibliotece?
Jeśli danej pozycji nie ma w żadnej innej bibliotece w Białymstoku, wówczas Biblioteka może ją sprowadzić z innej biblioteki w Polsce lub za granicą w ramach wypożyczenia międzybibliotecznego (Wypożyczalnia Między biblioteczna pok. 1071, budynek Instytutu Chemii, nr tel. 85 745-76-76). Z usługi tej mogą skorzystać:
 • pracownicy UwB,
 • doktoranci i studenci UwB posiadający aktualne konto biblioteczne (tzn. ważną kartę biblioteczną lub aktywowaną elektroniczną legitymację studencką) w Wypożyczalni Biblioteki Uniwersyteckiej.
Z wypożyczonych materiałów bibliotecznych czytelnik może korzystać wyłącznie w czytelniach Biblioteki Uniwersyteckiej.


Czy książki z czytelni można kopiować poza budynkiem biblioteki?
Nie, książki z Czytelni Ogólnej, Czytelni Humanistycznej i Centrum Dokumentacji Europejskiej należy kopiować wyłącznie w budynku Biblioteki.

Gdzie na terenie Biblioteki mogę wykonać kopie?
 • Czytelni Humanistycznej - płatne ksero samoobsługowe w pokoju katalogowym (I piętro),
 • Czytelni CDE - bezpłatny skaner samoobsługowy,
 • Czytelni Ogólnej – bezpłatny skaner samoobsługowy.
Do kopiowania udostępniane są pozycje niezniszczone, wydane po 1950 r., z wyjątkiem księgozbioru podręcznego (encyklopedii, słowników, leksykonów itp.). O możliwości wykonania kopii materiałów bibliotecznych każdorazowo decyduje dyżurny bibliotekarz, który w uzasadnionych przypadkach może zabronić reprografii wybranych materiałów. Ograniczenia wynikają z obowiązującego prawa autorskiego i postępującej dewastacji zbiorów. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za jakość odbitek oraz funkcjonowanie wolno stojących kserokopiarek i skanerów.


Dlaczego nie mogę przeglądać katalogu po godzinie 1.00 w nocy (AM)?
Od godziny 1.00 (AM) do godziny 4.00 (AM) jest robiona kopia zapasowa (backup) bazy danych katalogu bibliotecznego. W tym czasie automatycznie zamykany jest dostęp do całego katalogu, stąd brak dostępu do usług katalogowych Biblioteki Uniwersyteckiej.

Dlaczego nie otrzymałem loginu i hasła do konta elektronicznych baz danych?
Niektóre skrzynki pocztowe mają bardzo restrykcyjne filtry antyspamowe i część e-maili jest wrzucanych w folder spam. Konta są zakładane na bieżąco zwykle tego samego dnia kiedy zostanie złożone podanie. W razie nie otrzymania konta prosimy o zwrócenie się z zapytaniem do Działu Automatyzacji biblioteki (tel. 85 745 76 81, m.malewicz[at]uwb.edu.pl)
          Płatności online

Dokonaj płatności

Informacje
          Godziny otwarcia:
Dziś:

Wypożyczalnia:09:00 - 18:00 (K)
Czytelnia Ogólna:08:00 - 18:00 (K)
Czytelnia Humanistyczna:08:00 - 18:00 (A)
Zbiory specjalne:08:00 - 15:00 (A)
CDE:08:00 - 15:00 (A)
OIN:08:00 - 15:00 (K)
          Zapytaj bibliotekarza
                     
          Podlaska Biblioteka Cyfrowa
Podlaska Biblioteka Cyfrowa
          ACADEMICA

Biblioteka Uniwersytecka przystąpiła do systemu ACADEMICA – Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych z zasobów Biblioteki Narodowej.

▶ więcej informacji
          Otwarte dla zwiedzających:
Gabinet Ryszarda Kaczorowskiego
Ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie

Kampus UwB, Instytutu Biologii
(obok Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy),
ul. Ciołkowskiego 1J


▶ więcej informacji...
          Projekty:
    
Polityka prywatności Poczta UwB F.A.Q. © Biblioteka Uniwersytecka